Acun Ilıcalı Exxen ve Exxen Sitesindeki Hatalar

Exxen

Acun Ilıcalı Exxen ve Exxen Sitesindeki Hatalar

Dijital yayıncılığın hızla büyüdüğü dönemlerde Acun Ilıcalı da harekete geçti. 900 milyon TL bütçe ayırdığı ve "Hayatımın Projesi" dediği Exxen 01.01.2021 tarihinde hizmete açıldı. Türkiye'nin en şöhretli isimleri Exxen'de buluştu. 

Ancak 1 Ocak 2021 itibariyle yayın hayatına başlayan Exxen'deki bazı aksaklıklar bir çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı; çünkü Acun, dijital yayıncılığa adım attığında gerçekten diğer platformlara rakip olacağını hepimize inandırmıştı. Exxen, beklentilerimizi karşılamayınca inceleme konusu oldu. Exxen sitesindeki hatalar göze batmaya başladı.


Exxen Çöktü!

TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın açtığı dijital yayıncılık platformu olan Exxen, açıldığı gün çöktü. Herkesin merak edip girdiği platform, yoğunluğa dayanamadı ve sunucular yanıt veremedi.

exxen çöktü

Exxen, henüz hazır olmadan erişime açıldı. Bu da kötü bir deneyim yaşamasına neden oldu. Dijital pazara hızla giriş yapmayı hedefleyen Acun Ilıcalı, Exxen projesinde başarısızlık yakaladı.


Exxen Sitesindeki Hatalar

Exxen sitesinde 404 sayfası bulunmuyor. Yani linkin sonuna herhangi bir şey yazdığınızda sizi "Böyle bir sayfa yok" ekranı ile karşılamıyor. Sanıyorum ki direkt ana sayfa yönlendirmesi alıyor ama onda da hatalar var. Siz, herhangi bir link üzerinden ana sayfaya düşerseniz bu değer site içerisindeki değerler bozuluyor.

exxen sitesindeki hatalar

Eğer "7 Gün Ücretsiz İzle" butonuna basarsanız, devamındaki değerlerin de bozulduğunu göreceksiniz.

exxen hataları

Sizden adınızı ve soyadınızı birlikte girmenizi isteyecek, diğer kutucuğa da e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Diyelim ki bu bilgileri doldurdunuz ve ilerlediniz. Şöyle bir sayfa sizi karşılıyor;

exxen acun ılıcalı
Nasıl bozuk başladıysa öyle devam ediyor; çünkü Exxen üzerinde oluşan link bozuk ilerliyor. Devamında tıkladığınız her pencere rastgele eriştiğiniz link üzerine eklenerek devam ediyor. 

Örnekte ilk başta www.exxen.com/eren yazmıştık. Devamında tıkladığımız her link /eren kısmından sonra yazmaya başladı.

exxen hatalı sayfalar
Üyelik bilgilerini doldururken telefon doğrulaması istemiyor. En azından ben girerken böyle bir doğrula ile karşılaşmadım. Belki ilerleyen adımlarda ihtiyaç olabilir :) ama hatalı işlemler bir sonraki pencerede de devam ediyor.

exxen üyelik sayfası
Bir sonraki pencerede sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Evet, Exxen'e üye olmak için çoğu platformda olduğu gibi kredi kartınızı önceden girmeniz gerekiyor. Üye olan kişiler kartlarından 1 TL çekildiğini söylüyorlar ama ben denemedim. Sayfanın en altında (footer) bulunan kısımlar da yine bozuk bir şekilde gözükmeye devam ediyor. 

exxen kredi kartı sayfası
Sayfanın en altında yer alan bu bilgilere tıkladığınızda sizi tahmin ettiğiniz gibi böyle bir pencere karşılıyor.

"Üzgünüz! Sunucu şu an yanıt vermiyor"

exxen sunucu yanıt vermiyor


Exxen Sitesindeki Hatalar

Diyelim ki Exxen kullanamıyorsunuz ya da fark etmediğiniz bir şey var ve yardım merkezi üzerinden aradığınız soruya cevap bulmak istiyorsunuz. Sık sorular soruları Exxen zaten otomatik hazırlamış ama ekstra bir şey aratmak isterseniz buradaki arama kutusu çalışmıyor

exxen help center

Exxen 9,90 TL'ye reklam izletiyor!

Exxen için en çok merak edilen konulardan bir tanesi de 9,90 TL ödeyip, karşılığında reklam izleyecek olmamız. Neden her video arasında reklam izlemek için 9,90 TL vermek istersiniz ki?

exxen reklam 9,9 TL

Acun Ilıcalı ilk Exxen ile alakalı bilgiler vermeye başladığında heyecanlanmıştık. Exxen, Netflix'e rakip olacak, Türkiye'de dijital yayıncılık gelişecek diye düşünürken aklımıza Netflix'in aynısı olacağı hiç gelmemişti.

exxen ve netflix

Elbette yeni yapılan işin ilk denemelerinde hatalar olabilir. Sorun hata olması değil, bizim Exxen'den çok fazla şey beklememizdi. Açıkcası arayüzü çok basit duruyor. Bir Acun Ilıcalı kalitesi yok ama tabi ki sektör farklı. İnce detayları düşünememiş olabilirler.

Exxen web sitesi yapan Erstream, herkese aynı temayı değiştire değiştire satmış. Acun Ilıcalı keşke kendi yazılım ekibini kurarak daha özgün bir platform ile bizi karşılamış olsaydı diyelim ve Exxen'e bu yolculuğunda başarılar dileyelim.

Bu hatalar zamanla kapanacak ve inanıyorum ki sektörde istediği yere ulaşacaktır. 

Başarılar #Exxen ve #AcunIlıcalı
Yazar: Eren ŞENOĞUL | E-Ticaret Danışmanı
Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar