SOLERA - CHATBOT

Google'da Ön Sıralarda Çıkmak İçin SEO Araçları Kullanın

Google Sıralaması

Dijital pazarlamanın yükselişinden bu yana gelen ve giden tüm pazarlama trendlerinden biri, SEO çalışmaları ve arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek...

SEO, sosyal medya ve Facebook Messenger'ın tanıtımıyla bile, herhangi bir dijital pazarlama kampanyasının en önemli parçalarından biri olarak kaldı. Pazarlamacılar olarak hepimiz Google'da bu en iyi sonucu görmek istiyoruz.

Google ve diğer arama motorlarında öne çıkmak için ürünlerinizi, yazılarınızı, içeriklerinizi ve tüm sayfa yapılarınızı bu SEO araçlarını kullanarak analiz edebilirsiniz.

Google'da Ön Sıralarda çıkmak için kullanabileceğiniz bazı SEO Araçları;


✅ SEOPressor

Ücretli [Tıkla Siteye Git]


SEOPressor bir WordPress SEO Eklentisidir. Size tüm önemli SEO verilerinizi gösteren bir analiz aracıdır, böylece hangi sayfaların meta başlıklarına sahip olmadığını, 404 hataları gösterdiğini veya meta açıklamalarının olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca, optimize edilmemiş, anahtar kelime vurgusu olmayan veya şema işaretlemesi olmayan blog gönderileri hakkında da sizi uyarır.

SEOPressor şunları nasıl yapacağınızı gösterir:

✔ Sayfa içi SEO analizini iyileştirin
✔ SEO öngörülerini görün
✔ Arama alaka düzeyini artırın
✔ Arama motoru tarayıcılarının web sitenizde nasıl gezineceğini seçin
✔ Dahili bağlantı yapısı oluşturma
✔ Anahtar kelime analizinizi oluşturun


✅ Ahrefs

Ücretli [Tıkla Siteye Git]

Seo Ahrefs

Bu SEO aracı, web sitenizin önceden var olan içeriğini denetler ve neyin optimize edilmesi gerektiğini söyler. Ayrıca, nerede iyileştirebileceğinizi ve onlardan daha yüksek olduğunuzu göstermek için anahtar kelimeleriniz için rakibinizin SEO sıralamalarına bakar.

Ahrefs kullanarak şunları yapabilirsiniz:

✔ Web sitenizi denetleyin
✔ Organik arama trafiği ve backlink profilleri için diğer web sitelerini keşfedin
✔ Anahtar kelimeleri bulun ve sıralama ile trafiği analiz edin
✔ Konuya göre en popüler içeriği bulma
✔ Analitik performansınızı grafik haline getirin
✔ Yeni ve kayıp geri bağlantılar, web sözleri ve anahtar kelimeler için uyarılar ayarlama
✔ SEO metriklerini ve Google SERPS'i edinin


✅ Google Mobil Uyumluluk Testi

Ücretsiz [Tıkla Siteye Git]

mobil uyumluluk

Bu, bir ziyaretçinin telefonunu web sitenizi ziyaret ederken ziyaretçinin deneyiminin ne olduğunu görmek için kullanabileceğiniz Google'ın ücretsiz testidir. Web sitenizin URL'sini test edersiniz ve Google, sayfanızın mobil uyumlu olup olmadığını ve sayfa yükleme sorunlarının ne olduğunu size bildirir.

Özellikle mobil cihazların popüler olduğu bu dönemde (2020), web siteleri artık responsive tasarımlarda olmak zorunda. Eğer bu duruma ayak uydurmazlarsa, kullanıcılar için olumsuz bir deneyim sunar ve o web sitesi kalıcılığını kaybeder. Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol edin ve mobil uyumlu olması için gerekli çalışmaları başlatın.


✅ Slerpee

Ücretsiz [Tıkla Siteye Git]

Slerpee | Eren Şenoğul

Slerpee, HTML başlığınızın ve meta açıklamanızın Google arama sonuçlarında nasıl göründüğünü görmenizi sağlayan bir SEO aracıdır. Bu araç, blog içeriği yayınlayan ve üstbilgilerinin ve meta açıklamalarının arama sonuçlarına uyduğundan emin olmak isteyen herhangi bir pazarlamacı için yararlıdır.

Yazılarınızı yayımlamadan önce Slerpee ile Title ve Meta Description alanlarını test edebilirsiniz. İşaretli alandaki yerlerin yeşil olduğundan emin olun 😊

Slerpee kullanarak şunları yapabilirsiniz:

✔ Web sayfanızın canlı bir Google önizlemesini görün
✔ Taslakları kaydet ve paylaş
✔ Anahtar kelimeleri araştır

Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar