SOLERA - CHATBOT

En İyi Pazarlamacıların Kullandıkları 5 Pazarlama Stratejisi

Pazarlama Stratejisi

Üst düzey pazarlamacılar, marka bilinirliğini artırmak, listelerini ve takipçilerini büyütmek ve dönüşüm elde etmek için denenmiş ve test edilmiş stratejiler kullanıyor.

Bu makalede, bu pazarlamacıların kullandığı 5 stratejiyi ve her bir strateji hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabileceğinizi göstereceğiz.

Hazır mısınız?

Konuya geçelim.

İşte en iyi pazarlamacıların şu anda kullandıkları 5 strateji.


✅ # 1: Dönüşümleri artırmak için satış öncesi makaleler kullanıyorlar

Satış öncesi makaleler, satılan ürünle ilgili bir konu hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Ürünle en çok ilgili SSS'lere cevap vermek ve insanlara bu ürünün neden aradıklarını göstermek için tasarlanmıştır.

Alıntı:
Örneğin Ezra Firestone, yaşlı kadınlara makyaj satmak için satış öncesi bir makale kullanıyor. 5 makyaj ipucunun yanı sıra, presell makalesi rujun bir allık olarak kullanılmasından bahsediyor  Jennifer Aniston'dan bir referansla bitiyor.

Makale

Ralph Burns'ün ajansı Tier 11, daha fazla kas kütlesi, daha güçlü kemikler ve daha fazla “sağlık ve canlılık” duygusu isteyen yaşlı yetişkinler için bir protein değiştirme takviyesi olan PerfectAmino'yu satmak için satış öncesi ürünleri kullanıyor.

Bu satış öncesi makale ROAS'ı% 77 artırdı ve satış sayfası dönüşümlerini neredeyse iki katına çıkardı.

Satış öncesi makalelerin tüketicilerinizle büyük etkileşime geçeceğini düşünüyoruz. 


✅ # 2: Kampanya bütçe optimizasyonunu kullanıyorlar

Kampanya Bütçe Optimizasyonu (CBO - Campaign Budget Optimization), Facebook'un en yeni reklam özelliğidir. Reklam topluluğu çevresinde biraz olay oldu çünkü Facebook sonunda tüm kampanyaları CBO'ya taşımak istiyor. 

CBO, bütçenizi herhangi bir zamanda reklam kümelerinize ayırmanın en iyi yolunu bulmak için kampanya bütçenizi ve teklif stratejinizi kullanır. Aslında, bu özellik sayesinde Facebook'a, reklam gruplarının uygun gördüğü bütçeleri artırma ve azaltma izni vermiş olursunuz. 

Örneğin, Facebook, en düşük tıklama başına maliyet hedefinize ulaşmak için en iyi şansı görürse, bütçenizin çoğunu bir reklam kümesine koymak, bütçenizin yalnızca küçük bir kısmını diğer reklam kümelerinize tahsis etmektir.


✅ #3: YouTube Reklamlarını kullanıyorlar

YouTube Reklamları, satın alma döngüsünün 3 aşamasındaki potansiyel müşterileri hedefleyen 3 adımlı bir süreçtir. 

Bu 3 aşama:

Window Shopper: Bir ürün satın almakla ilgilenen ancak seçeneklerine göz atan kullanıcılar
Mağaza İçi Alışverişçi: Bu ürünün farklı markalarını ve sürümlerini karşılaştıran kişiler
Checkout Shopper: Ürünü satın almaya hazır kişiler


3 Adımlı YouTube Reklamları kullanarak bu alışveriş yapanların her biri için farklı YouTube reklamları oluşturacak ve ardından hedeflediğiniz kitleye dayalı belirli kitleler ve stratejiler kullanacaksınız.

İşte 3 adımın detayı;

1. Adım: Görüntüleyenlerinizin zihniyetini ve alışveriş modunu Belirleyin

2. Adım: Doğru hedefleme seçeneklerini belirleyin

3. Adım: Alışveriş döngüsündeki her adım için etkili çevrimiçi reklamlar oluşturun.


✅ # 4: İçeriği ayırıyorlar

Parçalanan içerik, bir parça içerik alan ve ondan yaklaşık 12 minyon oluşturan süreçtir. Normal olarak bu parçalanmış içeriklerin her birini minyon olarak adlandırmasak da - sosyal medya yayınları, sunumlar ve podcast bölümleri olarak onlara daha aşina olabilirsiniz - çünkü hemen hemen aynı işi yapıyorlar.

Bu minyonlar, web sitenize trafik yönlendirmek, katılımınızı artırmak ve iş yükünüzü üç katına çıkarmadan müşteri tabanınızı büyütmenize yardımcı olmak için buradalar.

Örneğin, bir blog makalesinden beş sosyal medya yayını oluşturmak. Yani 1 başlık altında bütün konuları anlatmak değil de o konuya ait ana başlıkları parçalara bölerek anlatmak ve birbirine bağlantı vermek daha yararlı oluyor.


✅ # 5: İzleme pikselleri kullanıyorlar

İzleme pikselleri, web sitenize yerleştirdiğiniz ve ziyaretçilerinizin tarama alışkanlıklarına (nasıl göz attıklarına ve ne tür çevrimiçi reklamlara tıkladıkları gibi) ilişkin bilgi veren kod parçalarıdır. Ayrıca, kampanyalarınızı izlemenize yardımcı olabilir ve size performans ve dönüşüm oranları hakkında temel veriler verir.

Bir ton farklı izleme pikseli vardır ve her biri belirli bir amaç için çalışır. 

İşte en önemli 2 piksel:

Pikselleri yeniden hedefleme: Web sitenizin ziyaretçilerinin davranışını gösterin
Dönüşüm pikselleri: Reklam kampanyalarındaki satışları izleyin

Yeniden hedefleme pikselleri, en iyi pazarlamacılar tarafından ziyaretçilerin mevcut davranışlarıyla birlikte çalışacak gelecekteki kampanyaları bilgilendirmek ve şekillendirmek için kullanılır. Bu kod web sitenize yerleştirilmiştir. 

Dönüşüm pikselleri, pazarlamacıların, dönüşümler gibi veri toplayarak kampanyaların ne kadar iyi performans gösterdiğini anlamalarına yardımcı olur. Bu pikselin kodu satın alma e-postalarının onay sayfasına yerleştirilir.

Müşterilerinizin alışkanlıklara göz atması ve bunu bir sonraki kampanyanızın galibiyet gibi görünmesi için kullanma hakkında daha fazla bilgi ediyorsanız, nasıl başlayacağınızı öğrenmek için "İzleme Piksel Nedir" hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.

Bu stratejiler ve daha fazlası, üst düzey pazarlamacıların Trafik ve Dönüşüm Zirvesi ve Dijital Ajans Fuarı'nda sahne aldıklarında açıkladıkları konulardır. Marka bilinirliğini artırmak, listenizi ve takipçi sayınızı artırmak ve daha fazla dönüşüm elde etmek için bu önemli stratejileri mutlaka kullanın.

Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar