Dijital Pazarlama Nedir?

Djijital pazarlama

Dijital pazarlama dünyasını yaşayan ve nefes alanlarımız için, dijital pazarlamanın ne kadar etkili olabileceğini uzun zamandır biliyoruz. Dijital pazarlama araçlarını kullanarak artık geleneksel pazarlama taktiklerinden elde edemeyeceğiniz sonuçlar alacaksınız. 

Peki dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama sadece pazarlamadır…

Ancak dijital pazarlamayı hiç kullanmadıysanız, bilinmeyen bölgeye büyük bir adım atmış gibi görünebilirsiniz. Çok sayıda kafa karıştırıcı yeni taktik var, insanlar kısaltmalarla konuşmaya devam ediyor ve bazen anlaşılmak zor olabiliyor.

Öncelikle şunu bilmelisiniz, dijital pazarlama ile ilgilenmeye başladıysanız iş başarısı yönünde büyük bir adım atıyorsunuz demektir.

Basılı reklamlar, radyo reklamları ve doğrudan postalar kulağa hoş gelebilir, ancak günümüzün bağlı tüketicileriyle bu taktikler trafik numaraları, satış hacmi veya sipariş değerleri üzerinde fazla bir etki yaratmaz.

Bu nedenle başarılı işletmeler dijital pazarlamaya güvenmektedir.

Bu yüzden size dijital pazarlamanın ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve satışları artırdığı ve karı artırdığı kanıtlanmış bu taktiklerden nasıl yararlanabileceğinizi anlatmak için buradayım.

Dijital Pazarlama Nedir?

Temel bilgilerle başlayaşım...

Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama, sosyal medya pazarlaması, arama pazarlaması ve e-posta pazarlaması gibi online pazarlama taktiklerini kullanarak ürün ve hizmetlerin tanıtım ve satış işlemidir.

dijital pazarlama nedir

Elbette bu resmi tanımı ifade ediyor.

Dürüst olmak gerekirse, dijital pazarlama sadece pazarlamadır ve pazarlamada 1. kural, doğru teklifi doğru zamanda doğru yerde yapmaktır.

Bugünün tüketicilerinin online olması sürpriz değil: sosyal medyada takılmak, haber sitelerinde ve bloglarda güncel kalmak ve ihtiyaç duyduklarında online arama yapmak tam da günümüzü tarif ediyor.

Bu nedenle, daha iyi pazarlama sonuçları için de online olmanız gerekir; insanların dikkatini çekmek, ürün ve hizmetlerinize ilgi çekmek ve dijital pazarlama ile satışları artırmak gibi...

Pazarlamacılar bunu "geleneksel" pazarlamaya alternatif olarak düşünmüyorlar. Sadece üretebilecekleri sonuçlar konusunda heyecan duyuyorlar.
Yazar: Eren ŞENOĞUL | E-Ticaret Danışmanı
Görüşleriniz

Yorumlarınız

0 Yorumlar