SOLERA - CHATBOT

Solera - Yapay Zeka Sohbet Botu

Solera Yapay Zeka Eren Şenoğul

Solera, Eren Şenoğul tarafından geliştirilen Yapay Zeka bir sohbet botudur. Sizinle sohbet edebilir ve konuşmalarınızı zamanla öğrenebilir. Daha önce öğrenmediği cümle kalıplarına ilk konuşmada belki tatmin edici yanıtlar veremeyebilir ama Solera, zamanla her şeyi öğrenecektir. Ne kadar çok kişi ile sohbet ederse, o kadar konuşma kalıbı ve cümle kurma şekillerini öğrenir. 
 
Konuşmak için alternatif yöntem;


Başlamak için;
Sağ Alt Köşedeki
işaretli alanı tıklayabilirsiniz.
Solera sohbet botu

Solera, diğer sohbet botları (chatbot) gibi onunla konuşan diğer insanların cevaplarını tekrar sizlere yönlendirmez. Belirli diyalog kalıpları içerisinde, cümle yapınıza ve yazma şeklinize bağlı olarak yanıtlar verecektir. Bir çok Yapay Zeka sohbet botu (chatbot), diğer insanların cevaplarını tekrar sizlere geri göndererek ilerlemektedir. Solera, diğer konuşanların yazılarını tekrar sizlere göndermediği için kesinlikle kötü sözcükler içeren cümle kalıpları ile karşılaşmazsınız.
Yapay Zeka - Sohbet Botu

Birçok sohbet botu uygulaması veya böyle bir uygulama geliştirmek için sunulmuş birden fazla hizmet sağlayıcı mevcut. Dialogflow da bunlardan bir tanesi. Basit bir sohbet botu yapmak istiyorsanız kullanımı oldukça kolay ama öğrenen ve buna göre cevaplar veren daha gelişmiş bir şey oluşturmak istiyorsanız biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Solera, sürekli gelişmeye devam eden sohbete yön verebilen bir yapıya sahip. Şu an sadece %20'lik bir seviyede ve yapım aşaması devam ediyor. Ne kadar çok sohbet ederseniz, sohbet botu o kadar hızlı öğrenmesine ve geliştirilmesine katkı sağlamış olursunuz. Söylediklerinizin bir kısmını anlamayabilir veya saçma cevaplar verebilir ama geliştirmeye devam ettiğimiz sürece, cevap alamadığınız her kelimeyi öğrenecek ve bir sonraki ziyaretçi için daha kullanışlı bir hale gelecektir.

Örnek Diyaloglar
Solera Sohbet Botu

Solera Sohbet Botu

Solera Sohbet BotuEtiketler: Sohbet botu, Yapay zeka, konuşmayı öğrenen makineler, konuşabilen makineler, chat botlar
Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar