SOLERA - CHATBOT

Daha Fazla Satış İçin En İyi Pop-Up Önerileri


e-ticaret pop-up önerileri
En İyi Pop-up Önerileri

Daha fazla satış elde etmek için ihtiyacınız olan en iyi pop-up önerilerini bu yazımda sizlerle paylaşacağım. Eğer pop-up kullanmaktan kaçınıyor ve asla kullanmam diyorsanız, bekleyin! Çünkü bu yazıda pop-up'larından ve pop-up tasarımlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için ihtiyacınız olan bilgileri anlatacağım. 

%10'luk pop-up kullanımının dönüşüm oranının %9,28 olduğunu biliyor muydunuz?

Bu, satışlarınızda neredeyse %10'luk bir artış anlamına gelmektedir. Takipçilerinizin dikkatini çekmek ve sürdürmek istiyorsanız, potansiyel müşterileriniz üzerinde gerçekten etkili bir izlenim bırakmak için açılır pencereler oluşturun.


Pop-up Nedir?

Pop-up'lar, bir web sitesi ziyaretçisinin amacı, içeriği veya davranışı tarafından tetiklenen "açılır pencerelerdir"

Başka bir deyişle, web sitenizin ziyaretçisi belirli bir düğmeyi tıkladığında veya belirli bir sayfayı ziyaret ettiğinde, pop-up'larınızı tetikleyebilir. Yani sizin istediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde kullanıcılar için ayrı bir açılır pencere sunar. Pop-up'ların tüm amacı, olağan trafiği kullanarak bir miktar daha katma değer sağlamaktır.


Hedef Kitleniz İçin Doğru Açılır Pencereleri Seçin 

Açılan pencereler (pop-up), ziyaretçilerin dikkatini çekmek konusunda hayati bir rol oynar. Yine de, potansiyel alıcılarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi örneklere odaklanmanız gerekir.

Çok sayıda farklı pop-up var, ama sizin için en iyi pop-up önerilerini şimdi paylaşıyorum;


1. Giriş açılır pencereleri. ( Entry pop-up )

Giriş pop-up'ı, bir ziyaretçi web sitenize ulaşır ulaşmaz görüntülenen bir açılır penceredir. Bu pencere ilk görecekleridir. Giriş pop-up'ları kelimenin tam anlamıyla ziyaretçilerinizin teklifinizi görme fırsatını elde etmeden önce harekete geçmesini sağlar, çünkü bu pencereler açıldığında diğer sayfayı görmelerini engeller.

Giriş pop-up'ları çok etkili ve yararlı olabilir, ancak bunları uygularken dikkatli olmanız ve mobil cihazlarda hemen çıkma oranı ve işlevsellik gibi belirli şeylere dikkat etmeniz gerekir.


2. Kaydırma tabanlı açılır pencereler. ( Scroll-based pop-up )

Bu tür açılır pencere yalnızca bir ziyaretçi sayfanın belirli bir yüzdesini aşağı kaydırdıktan sonra görünür. Ziyaretçilerinizi rahatsız etmedikleri için genellikle daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptirler.

Bu şekilde onların gelecekteki müşterileriniz olma olasılığı daha yüksektir. Bu tür pop-up'lar bir iletişim formu, anket , e-posta katılım formu veya benzeri içerikleri sunmanız için bir fırsat olabilir.


3. Gecikmeli pop-up'lar. ( Delayed pop-up )

Belirli bir zaman gecikmesinden sonra beliren bir açılır penceredir. Başka bir deyişle, bir ziyaretçi sayfada belirli bir süre geçirdikten sonra görünür.

Bu tür bir pop-up söz konusu olduğunda, bu zaman gecikmesinin ne kadar sürmesi gerektiğini anlamanız önemlidir. Çok erken veya çok geç görünmemelidir, çünkü ziyaretçilerinizi itebilir. 


4. Etkileşim tabanlı pop-up'lar. ( Interaction-based pop-up )

Etkileşime dayalı pop-up'lar tamamen kişiselleştirilmiş deneyimlerle ilgilidir . Bir ziyaretçi fareyi bağlantının üzerine getirdiğinde veya sayfadaki belirli bir öğeyi tıkladığında açılır.


5. Çıkış amaçlı pop-up'lar. ( Exit-intent pop-up )

Çıkış amaçlı pop-up, ziyaretçilerin web sitenizden ayrılmasını önlemek için bir çıkış amacı açılır penceresi oluşturur. Ziyaretçileri, teklifinizin kendileri için doğru teklif olduğuna ikna etmek söz konusu olduğunda özellikle etkilidirler.

Bir ziyaretçi web sitenizden ayrılmaya ve x'i tıklamaya hazır olduğunda, açılır pencereler aynı anda görünür. Bu aynı zamanda onu tutmak ve ona yapabileceğiniz en cazip teklifi göstermek için son şansınızdır. Müşterileriniz tam sitenizden çıkmak üzereyken onları tekrar kazanabilirsiniz.


Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar