SOLERA - CHATBOT

Facebook Reklam Türleri

Facebook Reklam Türleri

Facebook Reklamları Hakkında Her Şey

Erişimi ile Facebook mükemmel bir pazarlama platformudur. Tüm işletmeler, doğası ne olursa olsun bundan yararlanabilir.

Kendi girişiminizi yeni başlatan bir girişimciyseniz, büyümenize yardımcı olacak daha iyi bir kanal bulamazsınız. Ve sadece herhangi bir büyüme değil, Facebook'un popülerliğine ve çeşitliliğine dayanan uzun vadeli bir büyüme.

Ancak, bazıları Facebook reklamlarını biraz fazla karmaşık buluyor. Doğru hedef kitleye ulaşmak hiç olmadığı kadar kolay olacak. Bunlara aşağıdakiler kullanılarak ulaşılabilir:

  • Demografik
  • İlgi
  • Yer
  • Davranışlar

Bu hedefleme özellikleri özellikle küçük işletmeler ve girişimciler için faydalıdır. Bütçenizi yalnızca en iyi potansiyel müşterilerinize ulaşmak için harcayabilirsiniz.


Facebook Reklam Türleri

Farklı Facebook reklam türlerini bilmeniz sizin için yararlı olacaktır. Ne kadar çok bilirseniz, hangisinin işletmeniz için en iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Bunların hepsi girişimciler için Facebook reklamlarıdır, ancak hangisinin sizin için çalışacağına karar vermeniz gerekir.1- Dönen Reklamlar - Carousel Ads 📢

Carousel reklamları, bir ürünün farklı avantajlarını vurgulamak veya farklı ürünleri vurgulamak için mükemmeldir. Bu format, vurgulamak için en fazla 10 fotoğraf veya video kullanır ve aşağıdaki örnek resimde gösterilmiştir.

dönen reklamlar


Kullanıcıların çevrimiçi mağazalarından birden fazla ürün görmesine izin verdiği için e-ticaret pazarlamacıları için harika çalışıyor. Ayrıca, kullanıcılara birden fazla gönderi veya teklif tanıtabilir ve hangilerinin daha fazla potansiyel müşteri çekeceğini görebilirsiniz.


2- Koleksiyon Reklamları - Collention Ads 📢

Koleksiyon reklamları yalnızca mobil cihazlar için sunulur. Girişimcilerin bir veya daha fazla ürüne sahip olmalarını sağlar. İlgilenen müşterilerin sadece satın almak istedikleri ürünü tıklamaları gerekir.


3- Dinamik reklamlar - Dynamic Ads 📢

Ürünlerinizi ilgilenme olasılığı en yüksek olanlara tanıtmak istiyorsanız, dinamik reklamlar kullanmanız gerekir. Bir ürün sayfasını daha önce ziyaret etmiş bir müşteri ve alışveriş sepetlerinde bir satın alma işlemini terk edenler gibi dinamik reklamlar için mükemmel olacaktır.

Facebook, sitenizde bulunan, belirli ürünlere bakan veya alışveriş sepetlerine ürün ekleyen ancak bunları satın almayan tüm kullanıcıları izler.

Facebook daha sonra baktıkları ürüne göre her kullanıcı için dinamik ürün reklamlarını otomatik olarak doldurur. Bu, bakılan ürünlerin satışa dönme potansiyeli oldukça yükseltmektedir.


4- Hızlı Deneyim Reklamları - Instant Experience Ads 📢

Tam ekran bir reklam biçimidir. Bunları öne çıkaran şey, Facebook'tan başka bir mobil web sitesinden 15 kat daha hızlı yükleme yapabilmeleridir.

Bu, kullanıcıların Facebook içeriğinizle etkileşime girmesini sağlayan etkileşimli bir reklamdır. Ancak, yalnızca mobil cihazlarda kullanılabilir. Bu reklam biçimiyle, kullanıcılar parmak uçlarını hareket ettirerek görüntüleri kaydırabilir, eğebilir ve yakınlaştırabilir / uzaklaştırabilir.


5- Potansiyel Müşteri Reklamları - Aday - Lead Ads 📢

Aday reklamlar, kitlenizden ad, e-posta ve diğer temel bilgileri yakalamanıza olanak tanır. İnsanların size bilgi vermek için çok fazla yazı yazmasına gerek kalmayacak şekilde tasarlanmıştır.

aday reklamlar


Aday reklamlar, genellikle bir kişiyi ürün denemesi için kaydolmak ve bülten abonelikleri toplamak için kullanılır.


6- Messenger Reklamları - Messeger Ads 📢

Aşağıdaki reklam türlerinin tümü Facebook Messenger'da Messenger reklamları olarak görünecek şekilde ayarlanabilir:


  • Dönen reklamları
  • Dinamik reklamlar
  • Fotoğraf reklamları
  • Video reklamlar


İstediğiniz yerleşim olarak Facebook Messenger'ı seçmeniz yeterlidir. Feed'inizde Messenger'a tıklayın reklamları yayınlamanız için bir seçenek de vardır.

Bu reklamlarda, harekete geçirici mesaj düğmesi sunulur. Düğme, sayfanızla bir Messenger görüşmesi açar. Bu, müşterileriniz ve satış görevlileri arasında bire bir görüşmelere olanak tanır.


7- Fotoğraf Reklamları - Photo Ads 📢 ⭐ [En Kolay Reklam

Facebook reklamlarıyla yeni başlıyorsanız, Fotoğraf reklamları en kolay seçeneklerinizden biridir. Basit ve oluşturulması kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey, Facebook sayfanızdan bir fotoğrafı olan mevcut bir yayını artırmak için birkaç tıklama.

Basitliklerine karşı koymak için yaratıcılığınızı öne çıkarmak için kullanabilirsiniz.


8- Video Reklamlar - Video Ads 📢 

Video reklamlar, sosyal medyada 10 üzerinden 9 kez statik görüntülerden daha iyi performans gösterir. Ürünlerinizi birçok farklı şekilde görüntüleyebilirler. Onları hareket halindeyken ve tüm ekibinizi gösterebilirsiniz.

video reklamlar şenoğul
Etiketler: Facebook reklam türleri nelerdir, facebook hangi reklam türleri var, hangi reklam türünü kullanmalıyım, facebook reklamları nedir

Görüşleriniz

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

Bu konu hakkındaki fikir ve görüşlerinizi yorumlarda yazmayı unutmayın

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)