SOLERA - CHATBOT

Sosyal Medya Fenomenlerinin Aylık Kazançları

Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal Medya Fenomenlerinin Aylık Kazançları

Akşam gazetesinde yayınlanan bir habere göre, Türkiye'de en çok takip edilen sosyal medya fenomenlerinin aylık kazançları dudak uçuklattı. "Vergi yok, kazanç çok" sloganı ile sürekli yayılan haberlere göre bakalım hangi sosyal medya fenomeni ne kadar kazanıyor;

9. Duygu Özaslan

Duygu Özaslan Aylık Kazanç


Duygu Özaslan, 1991 yılında doğdu. YouTube üzerinde yayınladığı makyaj videolarıyla ünlenen Duygu Özaslan'ın abonesi her geçen gün artıyor. Çektiği makyaj videolarıyla sosyal medya fenomeni olan Duygu Özaslan, İstanbul Üniversitesi'nde İspanyol Dili ve Edebiyatı okuyor. 

Aylık Kazanç: 60.000 TL


8. Sebile Ölmez

Sebile Ölmez Aylık Kazanç

Sebile Ölmez, 10 yıldır sinema ve TV sektöründe, menajerlik ve yapım koordinatörlüğü gibi işler yaptıktan sonra, çevresindeki insanlara güzellik ve stil konusunda çok şey öğrettiğinden yola çıkarak, yaptığı her türlü araştırma ve sahip olduğu bilgiyi insanlarla paylaşmaya karar www.sebibebi.com sitesini kurdu. Ölmez, daha sonra bilgilerin video görsel sunumu ile takipçiye geçmesinin yazı ile geçmesinden çok daha kolay olduğunu düşünerek Youtube kanalını da açtı.

Aylık Kazanç: 75.000 TL


7. Halil Söyletmez

Halil Söyletmez aylık kazanç

Vine adlı programla adını tüm Türkiye'ye duyurmayı başaran Halil Söyletmez daha sonrasında Youtube'da çektiği videolarla beraber popülerliğini arttırdı.

Aylık Kazanç: 100.000 TL


6. Kafalar

Kafalar Aylık Kazanç

Türkiye’de izleyici kitlesi oluşturan ve sevilen videolar yapan, Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin şuan yoluna Youtube’deki “KAFALAR” kanalı ile devam etmekte. Oldukça eğlenceli videolar üreten bu isimlerin kazancı;

Aylık Kazanç: 200.000 TL


5. Orkun Işıtmak

Orkun Işıtmak Aylık Kazanç

Orkun Işıtmak, Türk komedyen ve YouTube'da faaliyet gösteren vlogger'dır. İstanbul Üniversitesi'nde okumaktadır. 2012 yılından beri eğlence ve oyun içerikli videolar çekmektedir. 2018 yılında "Iyi Oyun" diye bir filminde oynadı. 45. Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi YouTuber/İnstagrammer Ödülünün Sahibi Oldu

Aylık Kazanç: 200.000 TL


4. Merve Özkaynak

Merve Özkaynak Aylık Kazanç

Ünlü Youtuber olan Merve Özkaynak, yapmış olduğu makyaj konulu paylaşımları ile ünlenmiştir.

Aylık Kazanç: 200.000 TL


3. Danla Bilic

Danla Bilic Aylık Kazanç

5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya'da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde 2. sınıfta devam etmektedir. Asıl adı Neslihan Damla Akdemir'dir. Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan YouTube'da paylaşmış olduğu makyaj videoları ile bir çok kitlenin sevgisini toplamıştır.

Aylık Kazanç: 250.000 TL


2. Enes Batur

Enes Batur Aylık Kazanç

Enes Batur Sungurtekin, Türk vlogger ve oyuncu. YouTube'da paylaştığı videolar ile tanındı. 2017'de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber/Instagrammer Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri alındı.

Aylık Kazanç: 300.000 TL


1. Kerimcan Durmaz

Kerimcan Durmaz Aylık Kazanç

Kerimcan Durmaz, Türk DJ, makyör ve sosyal medya fenomeni. 2015'ten itibaren Periscope ve Snapchat'te yaptığı paylaşımlarla Türkiye'de ün kazanarak bir internet ünlüsü hâline geldi.

Aylık Kazanç: 350.000 TL


Görüşleriniz

Yorum Gönderme

0 Yorumlar